Robi się co raz cieplej i zaczynamy co raz cieniej się ubierać, za chwile przestaniemy zakładać ciepłe rajstopy i skarpetki, to chciałybyśmy zwrócić Państwa uwagę na pewien fakt: przez naszą sale codziennie przewija się co najmniej kilkanaście par małych stópek i dużych stóp. W związku z tym bardzo nam zależy na utrzymaniu porządku i przestrzeganiu podstawowych zasad higieny. Stąd na terenie sali zabaw dla dzieci Szymonek Ancymonek dzieci muszą mieć na stopach skarpetki, dotyczy to również dorosłych.
Bose stopy oraz w cienkich rajstopkach zmniejszają komfort zabawy. Na placach znajduje się sporo materacy, obić, elementów konstrukcji, do których gołe stópki po prostu się przyklejają, a cienkie rajstopy ślizgają i "puszczają oczka"... Niestety sytuacja wygląda podobnie, gdy maluchy biegają w kapciach z twardą podeszwą, na dodatek takie obuwie stanowi zagrożenie dla innych bawiących się dzieci.
Dlatego też jeszcze raz zwracamy uwagę, że ze względów bezpieczeństwa na sali zabaw bawimy się bez butów, bez kapci, ale zawsze w skarpetkach, dotyczy to również rodziców asekurujących małe dzieci w trakcie zabawy na większej konstrukcji, jeśli macie zamiar Państwo wchodzić razem z dzieckiem na elementy dużej konstrukcji zabawowej, to bardzo prosimy o zdjęcie obuwia, a na pewno podczas szaleństw na konstrukcji, czy w basenie z kulkami będzie bezpieczniej i wygodniej!